Yaprak Porselen Kaplama İle Yeni Bir Gülüş Kazanın

Son yıllarda en çok tercih edilen diş estetiklerinden biri yaprak porselen kaplama işlemidir. Bu özellikle kişilerin diş estetiğini ve gülümsemesini büyük bir oradan etkileyen bir tedavi türüdür. Bu işlemden sonra kişiler daha özgüvenli bir şekilde gülümseyebilir ve dişleri ile ilgili yaşadıkları sorunlardan kurtulabilirler. Esas olarakişlem, bir diş kaplama prosedürdür. Bu biçimde porselen kaplama işlemi, yaprağa benzeyen porselenlerin bir araya getirilerek dişlerin kaplanması olarak bilinmektedir. Bu türdeki porselen kaplama, kişilere sorunsuz ve mükemmel bir gülüş sunmaktadır. Kişiler ağız işlevinin kusursuz bir şekilde işlemesine yardımcı olur. Kişiler son derece mükemmel bir gülümsemeye bu işlem sayesinde kavuşabilir. İşlem,son derece güvenli bir uygulamadır. İdeal bir estetik diş tedavisidir. Yaprak porselen uygulaması uzman bir diş hekimi tarafından son derece iyi bir şekilde yapılabilir.

Yaprak Porselen Kaplama Nedir?

Yaprak porselen kaplamanın diğer bir ismi porselen laminedir. Porselen malzemesinden imal edilen ve orijinal dişlerin üzerine kaplanan bu ürün yaprak şeklinde üretilmektedir. Yaprak porselen kaplama işlemi uygulanır ve sonrasında sabit bir hale getirilir. Son derece kısa bir tedavi sürecidir. Bu porselenler tamamen kişilerin diş ve ağız yapısına göre özel bir şekilde üretilir. Kişilerin en doğal gülümseme ve diş yapısına sahip olması amacıyla üretilen bu ürünler tamamen doğallıktan yana bir şekilde tasarlanmaktadır. Bununla beraber bu ürünler özel malzemelerden imal edilmektedir. Kişiler bu tedavi işleminden sonra uzun süre boyunca bu ürünleri ağzında taşıyabilirler. Porselen malzemesi, diş yapısına en yakın olan maddelerden biridir. Porselen, diş rengine son derece yakın bir malzemedir. Özellikle özel bir gülüş yapısına sahip olmak isteyen kişiler bu ürünleri tercih edebilirler. Diş hekimlerinin en çok tercih ettiği kaplama türlerinden biri, yaprak porselen kaplamadır. Uygulama, birçok farklı diş sorununu çözmektedir. Sağlıklı bir ağız ve diş yapısına sahip olmak isteyen kişiler bu tedavi yöntemini tercih edebilirler. Yaprak porselen kaplamanın tercih edildiği durumlar ise şu şekildedir;

  • Çatlamış dişler.
  • Ucu kırılmış, ufalanmış veya hasar görmüş dişler.
  • Dişlerde oluşan renk bozukluğu.
  • Dişlerin arasında yer alan boşluklar.
  • Dişlerin şekilde meydana gelen bozukluklar.
  • Kozmetik oluşan bozukluklar.

Yaprak Porselen Uygulaması Nasıl Yapılmaktadır?

Yaprak porselen kaplama tedavisi son derece kolay bir şekilde yapılmaktadır. Bu tedavi türü birkaç farklı aşama sonucunda yapılmaktadır. İlk önce kişilerin diş yüzeyleri temizlenmektedir. Dişler tamamen iyi bir şekilde temizlenir. Sonrasında ise diş hekimi dişlerin üzerinde yer alan ince plak tabakasını temizler. Sonrasında ise diş yüzeyini incelikli bir şekilde temizler. Dişlerde oluşan probleme göre, aşındırma işlemi uygulanır. Alınacak olan tabaka miktarı, dişin durumuna göre değişiklik göstermektedir.

Bazı durumlarda ise herhangi bir şekilde diş yüzeylerine aşındırma yapılmaz. Kişilerin diş durumuna göre direkt olarak prepless yöntemi uygulanabilir. Yaprak porselen kaplama işleminin ilk aşaması son derece kolaydır. Kişiler herhangi bir şekilde ilk seansta ilaç almadan, rahat bir şekilde temizletme işlemini yaptırabilir. İkinci aşamada ise yapılacak olan kaplamanın, dijital görüntüsü yapılır. Bu genel olarak bir diş kalıbı ile veya dijital çekim ile yapılmaktadır. Elde edilen veriler sonrasında bir laboratuvara gönderilir.

Belli olan ölçülere göre yaprak porselen kaplama imal edilir. Tedavinin son süreci ise üç gün kadar sürebilir. Bu tedavi içerisinde cilalanmış ve temizlenmiş olan dişlerin herhangi bir şekilde zarar görmemesi adına geçici bir kaplama yöntemi ile koruma altına alınır. Kişiler bu işlem sayesinde kaplama sürecine kadar herhangi bir şekilde sorun hissetmez. Sonrasında ise kaplama işlemi başlanır. Özel bir yapıştırıcı ile beraber, kaplamalar dişlere yapıştırılır. Yapraklar törpülenerek, istenilen şekle getirilebilir.

İstenilen hale getirdikten sonra, işlem tamamen bitmektedir. İşlemin tamamen başarılı bir şekilde olması halinde kişiler kolayca bir iyileşme süreci yaşayabilir. Kişilere lokal anestezi verilmemesi halinde kişiler diledikleri gibi evlerine gidebilirler. Herhangi bir şekilde bu işlem sonrasında kişiler günlük hayatından kopmaz. Yaprak porselen kaplama sonrasında kişiler herhangi bir şekilde ağrı hissetmez, basit bir ağrı kesici ile kolay bir şekilde bu süreci atlatabilirler. Tedavinin bitmesi durumunda kişilerin ilk iki gün aşırı sıcak veya soğuk içeceklerden uzak durması gerekmektedir. Bununla beraber sert veya sakız gibi yapışkan yiyeceklerden de uzak durmaları gerekmektedir.

Yaprak Porselen Kaplama Dişlere Zarar Verir Mi?

Yaprak porselen kaplama işlemleri, son yıllarda en çok tercih edilen gülüş estetiği türlerinden biridir. Kişiler genel olarak daha az uygulama yapıldığından dolayı bu işlemi tercih etmektedir. Aralıklı dişlerin kolay bir şekilde kapanabileceği bu uygulamada, kişilerin diş yapısına veya dokusuna herhangi bir şekilde müdahale edilmez. Dişler bu işlemlerde küçültülmez gayet sağlıklı bir şekilde kaplanır. Son derece zararsız olan bu işlem, diğer kaplama türlerinden daha farklı bir şekilde uygulanır. Diş dokusuna müdahale edilmemesi ile beraber kaplama sırasında dişin rengi ve durumu büyük bir önem taşımaktadır. Yaprak porselen kaplama kişilere son derece doğal bir görünüm sunar. Diş estetiğini daha iyi bir hale getirmek isteyen kişiler bu yöntemi tercih edebilirler.


Gün: 0
Randevu gününüz ekibimiz sizinle irtibata geçtikten sonra belirlenecektir. Lütfen telefon numaranızı doğru girdiğinize emin olun.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Buraya Tıkla, Hemen Ara!