Zirkonyum Diş Kaplama Kalıcı ve Eskisinden Daha Sağlıklı Dişler

Zirkonyum diş kaplama işlemi özellikle daha estetik bir diş yapısına sahip olmak isteyen kişilerin son dönemde en çok tercih ettiği tedavi türleri arasındadır. Diş ve ağız işlevlerinin daha iyi bir şekilde yerine gelmesi için bu yöntem tercih edilebilir. Metal destekli ve metal desteksiz kaplama olarak yapılan kaplamalara alternatif olarak bu kaplama türü çıkmıştır. Bununla beraber estetik algısına son derece destek sağlayan bu kaplama türü, son derece kaliteli bir işlemdir. Estetik olarak son derece avantajlı olan bu kaplama, sağlık açısından da büyük bir önem taşımaktadır.

Son derece etkili bir tedavi yöntemidir. Zirkonyum diş kaplama işlemi, kişilere herhangi bir şekilde alerjik bir yan etki sağlamaz. Korozyona sahip olmadığı için son derece yaz olan bu ürün ışı geçiren bir maddeye sahiptir. Sıklıkla diş için zirkonyum kullanılmaktadır. Fakat bazı durumlarda bunun dışından da tercih edilmektedir. Porselen uygulamalar ağız içerisinde farklı bir tat vermektedir, ayrıca renk değişimine de yol açmaktadır. Bundan dolayı estetik açıdan sıklıkla tercih edilmemektedir. Bu tür olumsuzlukları önlemek adına bu diş kaplama metodu ortaya çıkmıştır. Diğer diş tedavilerine göre bu kaplama daha dayanıklıdır. Kişilerin ağzında herhangi bir şekilde tat bırakmaz bununla beraber son derece doğal ve kaliteli görünür.

Zirkonyum Diş Kaplama Tedavisi Ne Kadar Sürede Olur?

Zirkonyum diş kaplama tedavisi, diğer kaplama işlemlerine göre kısa süre içerisinde gerçekleşmektedir. Genel olarak dişin durumuna göre beş gün içerisinde bu işlem bitmektedir. Estetik gülüşe sahip olmak isteyen kişiler bu diş kaplama yöntemi sayesinde kısa süre içerisinde buna kavuşabilir.

Zirkonyum Diş Kaplama Avantajları Nelerdir?

Zirkonyum diş kaplama birçok diş kaplama tedavisine göre daha avantajlı bir yöntemdir. Metal kaplamalar, ışık geçirmez. Bundan dolayı zaman içerisinde diş etlerinde ve etrafında koyu renkler meydana gelir. Zirkonyum ise ışık geçirme özelliğine sahiptir. Bundan dolayı diş sağlığı için büyük bir önem kazanmaktadır. Son derece beyaz olan kaplama, diş etlerine destek sağlamaktadır. Metal destekli kaplamalar, estetik kaygısı ile yapılan tedaviler değildir. İşlem tamamen bu işleme göre zıt bir şekilde yapılmaktadır. Bu kaplamadişlerde mat bir yüzey oluşturmaz. Dişlerin organik görüntüsüne yakın bir görünüm sağlar. Sadece daha sağlıklı, estetik ve doğal bir görünüm kazandırır.

Bu Diş Kaplama Metodunun Zararları Var Mıdır?

Zirkonyum diş kaplama işlemleri genel olarak estetik olarak tercih edilir. Diş sağlığını pozitif yönde etkileyen bu işlemler, son derece etkili bir tedavi çeşididir. Zirkonyum malzemesi, dişlerlerle oldukça büyük bir uyum tutturur. Zirkonyum diş etlerine son derece faydalıdır. Zirkonyum maddesi kaplama sırasında herhangi bir şekilde ağız, diş ve diş eti sağlığını etkilemez. Metal kaplamaya göre kişilere herhangi bir şekilde rahatsızlık vermez. Metale alerji olan kişilerin özellikle bu diş kaplama metodunun tercih etmesi gerekmektedir. Günümüzde en sık bu türdeki kaplama işlemi tercih edilmektedir. Zirkonyum sıcağa, soğuğa dayanıklıdır kişilerde hassasiyet oluşturmaz.

Metal Kaplama İle Zirkonyum Diş Kaplama Arasındaki Farklar Nelerdir?

Metal kaplamalar, sıcağa karşı son derece büyük bir hassasiyet yaratır. Zirkonyum kaplama ise hassasiyet sorununu ortadan yok etmektedir. Hem sıcağa hem de soğuğa hassasiyeti olmasını istemeyen kişiler, zirkonyum kaplama tercih edebilirler. Bu tedavi yöntemi kişilere büyük bir avantaj sağlamaktadır. Sigara, alkol, çay ve kahve gibi ürünler metal kaplamalarda leke bırakmaktadır. Bundan dolayı diş sararması meydana gelmektedir. Ancak zirkonyum diş kaplama ürünlerinde herhangi bir şekilde bu sorunlar gözükmez.

Nerede Kullanılır?

Zirkonyum diş kaplama türü estetik amaçlı kullanılan bir diş tedavisi türüdür. Diş beyazlatma işlemi yapmak istemeyen kişiler sıklıkla bu ürünü tercih etmektedir. Zirkonyum diş kaplamanın genel olarak kullanıldığı alanlar şu şekildedir;

  • Dişlerde aşırı bir şekilde renkleme olmasında.
  • Kalıtsal olarak dişlerde renklenme olmasında.
  • Ortodontik tedavilerde ayrık, az veya çarpık dişlerde.
  • Rengi ve yapısı bozuk olan dişlerde veya eski dolgularda.
  • Dişlerde kaplama veya dolgu kullanımında.
  • İmplant üstü protezlerde.
  • Gülüş estetiği için kaplama olarak kullanımında.

Zirkonyum Diş Kaplama Nasıl Yapılır?

Zirkonyum beyaz renge sahip olan bir metal türüdür. Son dönemlerde diş hekimleri ve hastalar tarafından en çok tercih edilen kaplama ürünlerinden biridir. Bunun en büyük nedenlerinden biri bu malzemenin son derece dayanıklı bir yapıya sahip olmasıdır. Zirkonyum kişilere son derece büyük bir estetik avantaj sağlamaktadır. Diş cerrahisi içerisinde zirkonyum kaplama en çok tercih edilen yöntemlerden biridir. Dayanıklı yapısı, estetik görünümü ve ağız sağlığı avantajıyla son derece kullanışlıdır. Zirkonyum her renk dişe uygulanabilir. Işık geçirme özelliği sayesinde, her diş türüne uyum sağlar. Ömürlük kullanıma uygun yapısı sayesinde sürekli olarak kullanılabilir. Kişilere herhangi bir şekilde alerjik etki yaratmaz. Zirkonyum kaplama 18 yaşından büyük olan herkese uygulanabilir.Gün: 0
Randevu gününüz ekibimiz sizinle irtibata geçtikten sonra belirlenecektir. Lütfen telefon numaranızı doğru girdiğinize emin olun.


Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Buraya Tıkla, Hemen Ara!