Diş Beyazlatma Uygulaması İle Bembeyaz Bir Gülüş Mümkün

Sağlıklı, estetik ve beyaz dişler özellikle kişilerin özgüveni açısından son derece önemlidir. Bununla beraber kişiler daha estetik bir diş sahibine olmak için diş beyazlatma işlemini tercih edebilir. Son yıllarda bu yöntem oldukça popüler hale gelmiştir. Kısaca bu uygulama, diş minesi üzerinde bulunan renkli maddelerin jeller ile beraber yok edilmesi işlemidir.

Diş Beyazlatma İşlemi Neden Tercih Edilir?

Beyaz dişler, özellikle dişlerinin görünümünü önemseyen kişiler için büyük bir önem taşımaktadır. Dişlerin yapısında veya renginde bozukluk olması kişilerde ileriki dönemlerde psikolojik açıdan sorun yaşatabilir. Kişiler ev içerisinde uyguladıkları yöntemlerle beyaz dişlere sahip olabilirler. Ancak kaliteli, sağlıklı ve kesin bir çözüm için bu işlemin diş hekimleri tarafından yapılması gerekir. Diş hekimleri restoratif maddeler sayesinde, birçok farklı bozukluğu yok edebilirler. Evde yapılan yöntemler sınırlıdır. Ancak diş hekimleri tarafından yapılan beyazlatmaişlemleri, medikal olarak sağlıklı bir şekilde yapılmaktadır. Bleaching yöntemi sıklıkla tercih edilen beyazlatmayöntemlerinden biridir. Diğer uygulanan bir diş beyazlatma yöntemi restoratif bir şekilde yapılmaktadır.

Dişler Neden Beyazlığını Kaybeder?

Çocukluk zamanında oluşan bozukluklar nedeniyle veya bebeklerin daha anne karnında olduğu dönemde maruz kaldığı ilaçlar yüzünden dişlerinde renklenme olabilir. Bununla beraber kişilerin yetişkinlik döneminde kullandıkları yiyecek, içecek veya tütün ürünleri diş yapılarında renkleme oluşturabilir. Özellikle sigara, çay ve kahve gibi ürünler dişlerin rengini değiştirmektedir. Dişlerde iki farklı diş rengi değişimi oluşmaktadır. Bunlar iç renklenme ve dış renklenme olarak ayrılmaktadır.

İç Renklenme Nedir?

İç renklenme, dişin içinde bulunan ve herhangi bir şekilde fırçalama ile geçmeyen renklenme durumudur. Dişlerin oluşumu sırasında kullanılan ilaç, flor ve benzeri maddelere bağlı olarak bu renkleme oluşur. Bu gibi durumlarda diş beyazlatma kesin bir çözüm olabilir. Ayrıca kişiler bu işlemler sonrasında, son derece başarılı sonuçlar elde edebilirler.

Dış Renklenme Nedir?

Diş yüzeyinde bulunan içeceklerden veya yiyeceklerden kaynaklı oluşan renklenme türüdür. Bu renklenmeler çay, kahve, kola, fanta, gazoz, tütün ürünleri veya alkol gibi ürünler yüzünden meydana gelebilir. Genel olarak kişiler diş taşı temizliği yaptırarak bu lekelerden kurtulabilirler. Ancak renklemlerin her biri ayrı bir şekilde tedavi edilmektedir. Bundan dolayı kişilerin bir diş hekimine danışarak, renklenmenin sebebini net bir şekilde öğrenmesi gerekmektedir.

Diş Beyazlatma Tedavisi Nasıl Yapılmaktadır?

Diş beyazlatma tedavisi iki farklı şekilde uygulanmaktadır. Ofis ortamı içerisinde gerçekleştirilen beyazlatmaişleminin ismi Power Bleaching işlemidir. Bu jel ve ışık ile uygulanan bir beyazlatmatürüdür. Ortalama bir saat içerisinde kolay bir şekilde yapılan bu işlem dişin tonunu açılmaktadır. Hızlı ve güvenilir bir işlem türüdür.

Home Bleaching Nedir?

Home Bleaching, evde diş beyazlatma yöntemidir. Ağız içerisinde kolay bir ölçü ile kişilere özel bir ağızlık üretilmektedir. Plastik ağızlık içerisine jeller konulmaktadır ve kişilere beyazlama işlemi uygulanmaktadır. Ortalama yedi gün içerisinde kişilere istedikleri beyazlık bu ürünle beraber sağlanır. Kişiler gün içerisinde sekiz saat kadar bu ürünü takması gerekmektedir.

Diş Beyazlatma İşlemini İsteyen Herkes Yaptırabilir Mi?

Diş beyazlatma işlemi son derece kolay bir şekilde uygulanabilen bir işlem türüdür. Kişilerin dişlerinde veya diş etlerinde herhangi bir şekilde problem olmaması durumunda kişiler rahat bir şekilde bu tedavi yöntemini uygulamak isteyebilir. Ancak beyazlatma işleminden önce kişilerin mutlaka bir diş hekimi tarafından kontrol edilmesi gerekmektedir. Beyazlatmaişleminin mutlaka bir hekim tarafından profesyonel bir şekilde uygulanması gerekmektedir. Özellikle ileri çürüğü olan veya kronik diş rahatsızlığı olan kişilerin mutlaka öncesinde tedavisi olması gerekmektedir. Bu tedavilerden sonra beyazlatma işlemi yapılmaktadır. Bununla berber diş yapısı gelişmemiş, büyüme veya tam olarak gelişimini sağlamamış olan kişilere herhangi bir şekilde beyazlatmaişlemi yapılmaz. Ayrıca hamile veya süt veren anneler için bu uygulama yapılmaz.

Diş Beyazlatma İşlemi Güvenilir Midir?

Diş beyazlatma işlemleri, son derece dikkatli bir şekilde araştırılmıştır. Yapılan araştırmalar sonucunda kullanılan solüsyonun kişilere herhangi bir şekilde zararı olmadığı tespit edilmiştir. Beyazlatmaişlemlerinde kişilerin herhangi bir şekilde dişlerinde kalıtsal veya yapısal bir hasar oluşmaz. Bununla ilgili herhangi bir resmi belge yoktur. Dişlerin beyazlatması için farklı ilaçlarda tercih edilmektedir. Ancak bu gibi durumlarda diş hekiminin mutlaka tercih etmesi ve önermesi gerekmektedir.

Herkesin Dişi Aynı Şekilde Mi Beyazlar?

Her diş beyazlatma tedavisi, aynı değildir. Kişilerin diş yapısına göre açılacak olan renk tonu farklılık gösterir. Bununla beraber diş hekimine göre, dişte oluşacak olan sonuç farklılık gösterebilir.

Diş Beyazlatmanın Yan Etkisi Var Mıdır?

Diş beyazlatma jelleri, kişilerde az da olsa bir hassasiyete sahip olabilir. Kişiler ilk kullanımdan sonra sıcak ve soğukta hafif bir rahatsızlık hissedebilirler. Bununla beraber havadan kaynaklı da ufak hassasiyetler hissedebilirler. Bu teknik olarak, uygulama sonucunda oluşabilen bir yan etki türüdür. Hassasiyetler ortalama 48 saat içerisinde geçmektedir. Ancak geçmemesi halinde kişilerin hekimine danışarak, uygulamayı bırakması gerekmektedir. Hekiminiz mutlaka bu süreç içerisinde sizlere diş macunu ve kremi önerecektir. Bu ürünler hassasiyet oranını azaltacak maddelerdendir. Ayrıca potasyum nitrat sahibi olan diş macunları da hassasiyetleri azaltabilir.


Gün: 0
Randevu gününüz ekibimiz sizinle irtibata geçtikten sonra belirlenecektir. Lütfen telefon numaranızı doğru girdiğinize emin olun.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Buraya Tıkla, Hemen Ara!