3D Gülüş Tasarımı İle Yepyeni Bir Gülüşe Sahip Olun

3D gülüş tasarımı, diş doktorları tarafından özel dijital bir teknoloji kullanarak bireylere özel estetik bir gülüş tasarımı yaratmasıdır. Günümüzde dünya içerisinde sıklıkla kullanılan bu teknoloji, artık aktif olarak ülkemizde de kullanılmaktadır. Bu dijital teknoloji, kişinin yüz yapısına göre en uygun gülüş estetiğini yaratmaktadır. Diş doktorları, bu yazılımlar eşliğinde kişilere en uygun diş eti yapısı, diş yapısı ve gülüş arasındaki uyumu sağlamaktadır. Kişiler bu uygulama sayesinde son derece organik ve estetik bir gülüşe sahip olabilir. 3D gülüş tedavisi tamamen hastanın yüz yapısına ve ona özel olarak yapılan bir tedavi türüdür. Herkese uygun gülüş yapısı son derece farklıdır. Bundan dolayı diş hekimleri tamamen kişiye uygun bir gülüş tarzı hazırlamaktadır. İşlem, iki aşama içerisinde yapılmaktadır. Öncelikle kişiler için tasarım hazırlanır. Sonrasında ise kişilerin ağızın içerisi gösterilir. Kişilere ikinci seans içerisinde gülüşü gösterilir. 3D gülüş tasarımının uygun olması halinde kişilere gerekli çalışma yapılır.

3D Gülüş Tasarımı Nedir?

3D gülüş tasarımı kişinin dudak, çene, ağız, diş eti ve diş yapısına göre kişiye özel yapılan gülüş tasarımına denilmektedir. Bu tasarımın yapım aşamasında kişinin yüz yapısı, dudak yapısı, mimik yapısı ve cinsiyeti büyük bir oynamaktadır. Bu uygulama aynı zamanda “Hollywood Smile” veya “Dijital Gülüş Tasarımı” olarak da bilinmektedir.

Bu Yöntemin Avantajları Nelerdir?

3D gülüş tasarımı, kişilerin estetik bir gülüşe sahip olmasına yardımcı olur. Ayrıca kişiler tedavi sırasında nasıl bir gülüşe sahip olacağını, tedavi öncesinde görebilirler. Son teknoloji aletlerle yapılan bu tasarımlar sadece kişinin yüzüne odaklı bir şekilde hazırlanmaktadır. Kişinin yüzü sistem içerisine yüklenir. Bu sayede bireyler tedavi sonrasında, sahip olacağı yüzü net bir şekilde görebilir ve buna göre son kararını verebilirler. İşlem sonrası sonuçlar herhangi bir şekilde kişileri mutsuz etmez. Kişiler bu tedavi sırasında kötü bir sürpriz ile karşılaşmaz. Tamamen hastanın onayına göre bu gülüş tasarımı yapılır. Hastalar garanti altında bu gülüşlere sahip olabilirler. Bu tedavi türleri, tamamen hastalara özel bir şekilde yapılır. Diş doktoru tedavi sırasında tamamen hastayı dinler ve gerekli belgeleri alır. Özellikle kişilerin yüz, çene, ağız ve dudak yapısı dikkate alınarak bir gülüş tasarımı hazırlanır. 3D gülüş tasarımı tamamen bütüncül bir tedavi türüdür. Buradaki en temel sebep hastanın estetik bir gülüş yapısına sahip olarak mutlu olmasıdır. Ayrıca bu tedavi türleri, tamamen kişilerin ağız sağlığını korumaya yardımcı olur. Gülüş tasarımı ile beraber protez gülüş tasarımı da yapılabilir. Protez gülüş tasarımı içerisinde birçok farklı tedavi uygulanabilir. İmplant tedavisi, ortodontik tedavi veya protez tedaviler gülüş tasarımı sırasında uygulanabilir. Bu sayede kişiler en doğru gülüş tarzına kolay bir şekilde kavuşur.

Nasıl Yapılmaktadır?

3D gülüş tasarımı, ağız içi tarayıcısı ile yapılmaktadır. Ağız içi tarayıcısı sayesinde kişiler dişlerinin dijital ölçüleri alınmaktadır. Sonrasında ise özel bir alan içerisinde kişilerin farklı pozisyonlardan ve açılardan yüz fotoğrafları çekilmektedir. Sıklıkla hastaya öncesi ve sonrası görseller göstererek başarı oranlarını belli ederler. Bütün bu aşamalardan sonra ilk seans içerisinde kişilerin dijital gülüş tasarımı oluşturulur. Gülüş tasarımı için ikinci seansta belirli işlemler yapılır. Öncelikle hastanın diş ve diş eti sorunları giderilir. Yapılması gereken bütün işlemler belirlenerek gerekli tedavi yapılır. Sonrasında kişilerin net ağız ölçüsü alınır. Dijital gülüşün tasarımı hakkında onay alınarak gerekli çalışamalar başlatılır. Hasta dilerse revize talep ederek, tasarımda değişiklik isteyebilir.

Kimler İhtiyaç Duyar?

3D diş tasarımı dişlerin şeklini, yapısını ve rengini düzeltmek adına tercih edilen bir tedavi türüdür. Kişiler birkaç farklı işlem sayesinde gülüşlerine yepyeni bir tasarım katabilirler. Porselen kaplama, lazer beyazlatma veya diş eti düzeltmeleri de bu tedavinin bir parçasıdır. Bu işlemlerden bazıları uygulanabilirlik düzeyi bulunurken bazılarına gerek kalmaz. 3D gülüş tasarımı yapılırken hastaların diş ölçüsü ve yapısı dijital bir şekilde alınır. Kişilerin tamamen yüz yapılarına göre uygun bir tasarım hazırlanır. Kişilerle ortak bir fikre varmadan bu tasarım uygulanmaz. Bununla beraber mutlaka hastalara son görünümü gösterilir. Son randevularda, hastaya özel hazırlanan ürünler prova yapılır. Hastanın fikri alındıktan sonra ürünler yapıştırılarak, tedavi sona erdirilir. Tedavilerden sonra belirli zamanlar içerisinde mutlaka kişilerin kontrole gitmesi gerekir. Kontroller sırasında estetiğin durumu ve diş sağlığına dikkat edilir.

3D Gülüş Tasarımı Ne Kadar Sürede Yapılır?

Tasarım yapıldıktan sonra kişilerin onayına göre tedavi süresi ortalama iki seans sürmektedir. İlk seans içerisinde prosedürler uygulanmaktadır. Tasarım hazırlanarak mutlaka kişilerin onayına sunulur. Sonrasında ise tedavi süresi içerisinde gereken bütün yöntemler uygulanarak kişiler için en gerekli diş tedavisi yapılır. Bütün tedavilerden sonra ise kişilere tasarım uygulanarak, ortalama üç seans içerisinde bu işlemler bitirilir. Bazı durumlarda prova yapılmayabilir. Bunun en büyük sebeplerinden biri dişlerin yanlış konumda olmasıdır. Bundan dolayı öncelikle bu tarz bir durumun düzeltilmesi gerekir. Kişilerin dişlerinde ki sorunların ortadan kalkması halinde, tasarım provası yapılması gerekir.


Gün: 0
Randevu gününüz ekibimiz sizinle irtibata geçtikten sonra belirlenecektir. Lütfen telefon numaranızı doğru girdiğinize emin olun.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Buraya Tıkla, Hemen Ara!